НОВА СЕЗОНА 2021

#ГРАДИМЕЗАЕДНО

Ceresit logo

LOYALTY ПРОГРАМА 2021

НАПОМЕНА: Сликите од подароците може да не се доследни на оригиналот.

RUBI Машина за сечење плочки
TP-125 S

- Rubi TP - 125 S / A-10% дизајнирана за интензивно сечење на сите видови керамика.

- Погодна за сечење порцелански плочки. Водилка отпорна на абење, обезбедува долготрајност на алатот. Секачите TP-S функционираат гурајќи напред, а ергономската рачка со прекинувач на притисок до 1.000 kg овозможува брзо сечење на плочки со дебелина од 5 до 20 mm

- Ротирачкo мерило со централна оска на ротација за прецизно мерење на аголни сечења

- Должина на сечење - 125 cm

- Големина на плочки при дијагонално сечење - 85x85 cm

- Висина на сечење - 5-20 cm

- Сила на прекинувач - 1.000 kg

HD LED Smart TV FUEGO 32"
32EL610 ANDT

Дијагонала ("): 81.28cm (32")

Резолуција: 1280×720

60Hz CMP

AndroidTV

2xHDMI,1xUSB

DVB-T/C/T2

Вграден Wi-Fi

Форма на екранот: Рамен екран

HD тип: HD

Технологија на дисплејот: LED

MAKITA Електропневматска ударна
дупчалка - чекан
HR2470

- 3 работни режими – саморотација, ротација со удирање, само удирање

- Лизгачка спојка: Дупчалката запира за заштита на корисникот и механизмот од случајно забoравање на уметокот за дупчење

- Голем одбојник за заштита на алатот од гребаници и за зголемување на маневарски способности


Моќност: 780 W

Број на вртежи во празен од: 0 – 1.150 min-1

Удари во минута: 0 – 4.500 min-1

Ударна енергија: 2,4 J

Димензии (Д x Ш x В): 370 x 84 x 214 mm

Тежина: 3,1 kg

RUBI миксер
RUBIMIX-9N PLUS 30V 5060HZ

- Силен мотор од 1.800 W за поголем капацитет на мешање и поголема сигурност

- Брза и едноставна замена на четкиците

- Нова подобрена рачка

- Удобност и стабилност

- Двостепен менувач и прогресивен прекинувач (R.P.M. регулација) за оптимизација при мешање на секаков материјал

- За цементни лепила, смоли, бои и други материјали

- Ø максимална мешалка: 160 mm

- Директен приклучок за мешалка со навој М14

- Електричен регулатор (1.0-450 о /min / 2.0=780 o / min). Ø максимално весло 160 mm

- Сигурносна брава за спречување на наочекуван почеток

RUBI двоен вакуум носач на плочки
(2 парчиња во сет)

Со евалуација и зголемено присуство на плочки со големи формати, употребата на вакуум носачи е се поголема.

Форматите на плочките се зголемуваат, а со тоа и употребата на вакуум носачите како помошен алат добива поголемо значење.

- Метална арматура во основата за подобра отпорност на триење

- Пополнето алуминиумско тело

- Поголема робусност

- Се прилагодува на секакви површини

MAKITA Круна за аголна брусилка со
дијамантско јадро по избор
Дијаметар Ø 40 или Ø 60

- Круна со вакумски лемен дијамант за аголно брусење

- За аголно брусење со навој М14

- Круната со вакумски лемен дијамант има високо квалитетни дијаманти на работ, оваа постапка на спојување материјали овозможува врска која е значително појака од алтернативните методи


- Дијаметар: Ø40 mm или Ø60 mm

- Навој: M14 mm

- Најголем број на вртежи: 12.000 min-1

FF GROUP Чистач со висок притисок
HPW 100 EASY

Максимален притисок: 100 бари

Номинален проток: 330L/h

Номинална влезна сила: 1.400W

Класа на заштита: II

Степен на заштита: IPX5

Материјал на пумпа: Алуминиум

Тежина: 5,8 kg


Дополнителни делови:

- црево со висок притисок од 5 m

- рачка со продолжеток

- резервоар за детергент

- опција за подесување на млаз на прскање

- пиштол со прекинувач

JBL GO 3 Bluetooth звучник

- Водоотпорен

- Bluetooth v5.1

- Батерија: 5h

- Output rating: 4.2 W

MAKITA Електрична аголна брусилка
GA5030

Моќност: 720 W

Вртежи во празен од: 11.000 rpm

Насаден отвор на диск: 22,23 mm

Пречник на брусен диск: 125 mm

Бучава звучна моќност: 96 dB(A)

Вибрации при брусење: 8.5 m/s²

Димензии: 266 x 138 x 103 mm

Големина на насад: M14

Тежина: 1,8 kg

CERESIT СЕТ
(Елек, маица и капа)

- Ceresit елек: два џепа за раце, еден горен џеп, благо полнење во внатрешноста

- Ceresit капа: 6 панели, штитник, памук, лесно брусен, црн

- Ceresit маица: бела, 100% памук, 150g

Multi styler FUEGO
RFC-1351 5in1

- Одвоен чешел за различна должина на сечење

- Должини за потстрижување од 3 mm до 12 mm

- Лесен за чистење

- LCD дисплеј

- Индикатор

- Полнење: 8h

- Работи: 45 мин

- USB кабел, четка за чистење

- AC-адаптер инпут 3V 600mA

- Напон: 100-240V - 50/60Hz

CERESIT зимска јакна

Совршен избор за да се стоплите. Соочете се со зимата со уникатен стил.

Нејзината висока јака, отстранлива капа и внатрешните и надворешните џебови го прават овој дизајн еден од најпрепознатливите.


- Свиткана и отстранлива капа

- Надворешни џебови со патент

- Два внатрешни џебови

- Прилагодливи манжетни со прерамки

RUBI штитници за колена

- Ергономски дизајн

- Професионална и висока удобност

- Нивниот дизајн комбинира користење на цврсти материјали, прилагодени на корисникот

- Обезбедува висока заштита на колената преку силиконскиот гел кој се наоѓа во внатрешноста

- Спречува замор на лигаменти и тетиви

RUBI клешта за керамика

RUBI Клешта за керамика е основно решение за исправување парчиња на керамички плочки, посебно за стаклен камен. Имаат два врвови со исклучително силни рабови. Тие се специјално дизајнирани така што врвовите никогаш не доаѓаат во контакт едни со други. Благодарение на тоа, рокот на траење е многу подолг.

СЕТ Гумена глетарица + сунѓер за
фуги + пиштол за силикон

- гумена глетарица со рачка за фугирање

- сунѓер со рачка за плочки

- пиштол за силикон

CERESIT одело

- Полиестер 65%

- Памук 35%

- 240 gr